Символіка Богуславського району

 cumvol

 Розквітай, Богуславська земля!

(Гімн Богуславщини) 

 

муз. Олександра Терещенка 

сл.Марії Тарасюк

 Майже тисячу літ древнє місто стоїть

Над дзвінкою красунею Россю,

І сивіє печаль під вітрами стоїть,

Та співають ліси стоголосо:

Приспів:Родиш ти пшениці і героїв.

             Молодій у труді, для людей розквітай,

             Щоб і внуки гордились тобою!

В щедрих селах твоїх пахнуть медом сади,

І лани золоті неозорі.

Де б не був на землі, серце кличе сюди,-

Найясніші тут роси і зорі.

Приспів:Хай надія цвіте на твоїх рушниках,

             Моя рідна мала Батьківщино.

             Світла  доля твоя -у надійних руках.

             Бо молитва твоя -Україна.

Приспів:Пролітають віки, мов  стрімкі журавлі,

Та синів твоїх множиться слава.

Найдорожчий мені цей куточок землі,

Що людину і Господа славить. 

gerb

         Опис герба

   Герб Богуславського району має вигляд заокругленого щита, який представлений класичною формою і загостреною посередині нижньою частиною. Лівий і правий кути щитазаокруглені, загостреня посередині нижньої частини направлене зовні щита.

  На синьому полі (фоні) зображені три зелені горби з золотим обрамленням, що символізують різноманітні форми рельєфу Богуславського району (елемент герба м.Богуслав).

  Над середнім горбом розміщується постать Архистратига Михаїла в срібному військовому обладунку щитом та золотим мечем в правій руці вістрям догори.

На округлому щиті -малиновий хрест. Голова не покрита, навколо голови золотий вінець. Постать Архистратига Михаїла розміщена на срібній хмарині. 

  В підніжжі щита на золотому фоні - сім перевязів зі стрілами посередині. Перев′язи  символізують сім головних річок району: Рось, Богуславка, Хоробра, Фоса, Нехворощ, Реп′яшка, Боярка. Стріли є свідченням оборонної ролі древньоруських городищ -Саварка, Богуслав, Половецьке.

  Внизу щит прикрашений вінком. В нижній частині у вінок вплетені дві дубові гілки з зеленим листям, що символізують основні види рослинності краю. Завершують вінок шість колосків пшениці, які розташовані симетрично по три колоски з обох боків щита. Крайні колоски з кожного боку мають дев′ять зернин, інші -по п′ять. Колоски пшениці золотого кольору є символом основних напрямків сільського господарства району. 

  На кожен з двох нижніх колосків зліва та справа від щита частково накладаються по одному листку відповідної гілки. Дубові гілки, що розташовані симетрично з обох боків щита листками догори, мають по 8 зелених листків, які частково накладені один на одного.

  У вінок вплетений білий рушник з червоним декоративно-тканим богуславським орнаментом, що є символом традиційних народних примислів району (ткацтва, гончарства, дожкарства, вишивання).

  На рушнику в нижній частині на білому фоні напис червоними літерами "Богусласький район". Напис виконаний стилізованим старослав′янським шрифтом. 

 

praporОпис прапора Богуславського району

Прапор  Богуславського району являє собою прямокутне полотнище, яке складається з трьох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхня з них синього кольору (елемент герба України),  середня - жовтого (елемент прапоря Київської області), нижня -зеленого (колір основного елемента герба м.Богуслав). На відстані 0,5h від правого краю прапора  розміщена вертикальна біла смуга з елементами геометричного орнаменту червоного кольору розміром 0,5, що займає 10% від площі прапоря (елемент герба Богуславського району).

  Співвідношення ширини Прапора до його довжини 2:3. На фон Прапоря може накладатися щит Герба Богуславського району. 

Пошук по сайту

Важливі анонси

No events

ban pr uk

ban vr uk

urad portal 180x60

ukrinform 150x60

4

uk 180x60